Do you speak English? – czyli anglojęzyczna wersja bestsellerowej książki autorstwa Waldemara Cichonia – „Cukierku, ty Łobuzie!”

Historia małego, niesfornego kotka, który trafia do pewnej rodziny i wywraca jej życie do góry nogami zdążyła już podbić serca najmłodszych Czytelników. Książka, którą jej Autor, Waldemar Cichoń, napisał, jak sam przyznaje, „przez zupełny przypadek”, doczekała się już kilkunastu wydań, zyskał status jednej z najczęściej kupowanych pozycji literatury dziecięcej w Polsce (ponad 300 tys. sprzedanych egzemplarzy!), trafiła na listę lektur szkolnych Ministerstwa Edukacji Narodowej (klasy I-III) i zapoczątkowała liczącą 10 części serię z przygodami najbardziej niezwykłego czworonoga na świecie. Teraz będą mogli ją poznać także anglozjęzyczni Czytelnicy.

Autorem tłumaczenia jest Jakub Morawa, natomiast o jego korektę i dostosowanie do wymogów zadbał Michael Doherty.

Tak jak w polskim pierwowzorze, szata graficzna „Sugar, You rascal!” to dzieło łódzkiego grafika i ilustratora, Dariusza Wanata

Książka, dzięki prostemu językowi, może być również materiałem wspomagającym polskich uczniów w nauce języka angielskiego.

Kategorie: Aktualności